U organizaciji Zrenjaninskog IKT klastera, 30. novembra i 01. decembra od 10h do 17h održaće se dvodnevna konferencija "Futurologija" u Kulturnom centru Zrenjanina. Ovaj događaj je usmeren na veštačku inteligenciju, doneće korisne informacije o primeni novih tehnologija u različitim oblastima.
Na konferenciji će učestvovati i Davor Odobašić, šef razvoja HelloWorld.rs, koji će ovom prilikom podeliti svoje znanje o uticaju veštačke inteligencije na tržište radne snage, stanju na tržištu rada u IT industriji, razvojnim šansama, ali i krizi koja je zadesila IT industriju. Pored njega na panelu pod nazivom „Ugrožava li naše radno mesto AI?“ govoriće i Vladimir Đukanović, berzanski stručnjak i Bogdan Stešević, menadžer Nacionalne platforme za veštačku inteligenciju.
Osim Davora, na konferenciji će govoriti i drugi stručnjaci iz oblasti IT-ja na preko 13 predavanja, 2 panela i praktične radionice koje će pokriti različite aspekte veštačke inteligencije. Neki od učesnika konferencije su Milan Milićev, veb dizajner, Miroslav Grbić, koji će govoriti o značaju učenja u karijeri, braća Zamurović o uticaju veštačke inteligencije na zapošljavanje kao i mnogi drugi.
Konferencija će takođe imati panel diskusiju pod nazivom "Nove tehnologije i vrednosti", gde će se analizirati kako nove tehnologije oblikuju tradicionalne lične i korporativne vrednosti. Moderator diskusije biće Goran Kovačević, predsednik Zrenjaninskog poslovnog kruga, a učesnici diskusije biće predstavnici vodećih kompanija poput IBM-a, Share fondacije i Inicijative "Digitalna Srbija".
Detalji o programu i cenama ulaznica dostupni su na zvaničnom sajtu konferencije futurologija.rs.
0 komentara