O kompaniji
3
Iskustva
Plate
Poslovi
ERYCE SOLUTIONS logo

ERYCE SOLUTIONS

Oceni kompaniju

Iskustva

Arhiva | Iskustvo
09.02.2022
4 Preporučuje

Software Developer

Trenutno zaposlen/a na neodređeno 4-7 godina

Pozitivno

- Mogućnost napredovanja - Redovan feedback i performance review - Rad na zanimljivim projektima u relevantnim tehnologijama - Rad na sopstvenom proizvodu (nije klasičan outsourcing)

Zamerke

- Nedostaci u menadžmentu (firma se skalira, pojedini procesi nisu uspostavljeni) - Protok informacija

Korisno? 0
Arhiva | Intervju
18.01.2021
Pozitivno iskustvo

Frontend

Prihvatio/la ponudu

Trajalo je 2 nedelje

Kako je izgledao proces

Intervju sa osobom iz HR. Veoma prijatno iskustvo. Prijatni ljudi u kompaniji.

Pitanja sa intervjua

  • Kako ti koristiš svoje slobodno vreme?
  • Kako si čuo za našu kompaniju?
Korisno? 0
Arhiva | Intervju
25.10.2020
Negativno iskustvo

Student internship

Bez ponude za posao

Trajalo je 4 nedelje

Kako je izgledao proces

Predugo se vuklo. Nakon pozitivnog odgovora da žele da dođem na HR intervju prošlo je 10 dana. Nakon obavljenog (zaista opuštenog) razgovora sa HR-om gde su predstavljeni projekti i uopšteno o firmi, na prvi krug tehničkog intervjua sam čekao 7 dana.

Pitanja sa intervjua

  • Intervju se sastojao od dva kruga. Nakon prvog kruga čekao sam 8 dana, da bi došao na drugi krug. Prvi krug je iz dve celine, jedan test iz Java OOP-a, ništa ne očekivano, sve na faxu što postoje kao ispitna pitanja. Drug deo su dva zadatka. Prvi zadatak je deo merge sort-a, napraviti sortitani niz od dva već sortirana niza. Drugi zadatak je neko filtriranje, bilo je lako. Drugi krug je bio razgovor sa dva programera. Tu baš pitaju sve iz OOP-a, jako idu u dubinu, i moraš znati baš sve, hash, equals, prenos po vrednosti, Collections API, kako je implementirana ArrayList i sve o Exception Handling mehanizmu (objanisti (un)checked exceptione), objasniti hashing funkciju i kako se piše dobra hash funkcija. Daju razne primere i pokšavaju da te navedu da napraviš grešku kroz čitav razgovor. Onda su prolazili kroz projekte iz CV-a, gledali su kod na Git-u, postavljali pitanja kako bi ovo drugačije uradio i slično. Pitali su me o Spring Boot-u, pošto je jedan od projekata bio u toj tehnologiji. Jedno od pitanja je bilo kako funkcioniše @Autowired. Nakon mog objašnjenja na koji način se koristi i gde se uklapa u strukturi Spring Boot aplikacije, dobio sam odgovor da moram objasniti način kako Spring kontejner u pozadini radi vezano za tu anotaciju. Objasniti JWT tokene, to sam znao jer sam to u projektu radio. Bilo je raznih podpitanja i vraćanje na Java OOP. Nakon toga dobio sam algoritamski zadatak koji nije bio težak, bio je lakše od onog iz prethodnog kruga. Nažalost, nisam mogao da se setim zbog pritiska i činjenice da smo ušli u treći sat intervjua. Po meni nepotrebno komplikovan proces tehničkog intervjua, ponaročito što se radi o neplaćenoj studentskoj praksi.
Korisno? 4